Odlazak iz SDA Glamoč

Objavljeno:

Podijeli na:

Potres u SDA: Cijeli Izvršni odbor u Glamoču napustio stranku, odlaze i vijećnici

Cijeli Izvršni odbor Stranke demokratske akcije (SDA) u Glamoču istupio je iz ove političke partije, prenosi Politicki.ba.

Prema istim navodima, njihov primjer slijedili su i vijećnici u Općinskom vijeću Glamoča Amel Saltaga, koji obavlja funkciju zamjenika predsjedavajućeg OV, te Ilda Halak, dosadašnja predsjednica Općinskog odbora SDA Glamoč.

Stranku je napustio i Arif Kovačević, dugogodišnji predsjednik SDA Glamoč, koji je ujedno i dopredsjedavajući Skupštine Kantona 10, kao i član Glavnog odbora SDA.

Kako piše Politicki.ba, riječ je o kulminaciji dugotrajnog sukoba unutar stranke. Dosadašnji članovi SDA iz Glamoča već duže vrijeme su u nesuglasicama s kantonalnim i rukovodstvom SDA u Livnu.

Podsjeća se da je početkom godine oko 60 članova SDA u Livnu, od ukupno 200, pristupilo Stranci za Bosnu i Hercegovinu. Tada su stranku napustili i sekretar SDA Kantona 10 te potpredsjednik SDA Livno.

Livanjska SDA ranije je doživjela i ozbiljan udarac kada je njihov potpredsjednik i općinski vijećnik podržao HDZ BiH i stao uz tu stranku. Nakon toga ekspresno je isključen iz SDA, ali, kako navodi Politicki.ba, nije došlo do preispitivanja rada Kantonalnog i Općinskog odbora SDA Livno.

Odlazak kompletnog Izvršnog odbora u Glamoču predstavlja novi izazov za SDA u Kantonu 10, gdje su unutarstranačke podjele sve izraženije.

*Izvor: Politicki.ba*

Podijeli na: